Pattaya

Tayland körfezi kıyısında başkent Bangkok’a yaklaşık 165 km kadar uzakta bulunan Pattaya yılda yaklaşık 5 milyon turist ağırlamaktadır.

Pattaya’yı ziyaret etmek Tayland körfezindeki plajları görmenin en güzel yollarından biridir. Bu plajlarda su sporları ve deniz kenarında yapılan masajlar oldukça popülerdir. İnançlara göre Wat Khao Phra Bat’ın dev Buda'sı şehre göz kulak olmaktadır.

Amerikan Birliklerinin aileleriyle görüşme limanı olarak kurulan bu küçük kasaba, kısa zamanda turizm merkezi olarak göze çarpmaya başlar. Tabii ki Amerikalı askerler demek gece hayatı demektir.

Pattaya’da bitmek bilmeyen sabaha kadar açık bar ve gece kulüpleri oldukça yaygındır. Özellikle Walking Street eğlence hayatının ve turistlerin en gözde yeridir.

Birçok festivale ev sahipliği yapan Pattaya bu dönemlerde oldukça yoğun olmaktadır. Bu festivaller sırasıyla Çin Yeni Yılı, Burapa Pattaya Bisiklet Haftası, Pattaya Karnavalı, Pattaya Uluslararası Müzik Festivali, Su Festivali, Miss Tifany Universe’dir.

 

Pattaya Gezilecek Yerler

Pattaya her ne kadar eğlence hayatının başkenti haline gelmişse de oldukça rahatlatıcı ve güzel bir adaya yakın mesafededir gezimiz boyunca ziyaret edebileceğimiz 7 km uzaklıkta Feribotla 40 dk hızlı botlarla yaklaşık 20 dk’da ulaşabileceğimiz Mercan Adasıdır.

Mercan Adasında sınırsız güneş ve okyanusun keyfini çıkarabilirsiniz. Şnorkelle denizdeki balıkları gözlemleyebilir ve beyaz kum plajında kendinizi güneşlenirken bulabilirsiniz.

Mercan adasından sonra gezilecek yerler arasında en iyi düzenlenmiş bahçe ödülünü alan Nong Nooch Tropical Garden, Tayland’ın en ünlü Kabare gösterilerinden Alcasar Show ,  timsahlarla yapılan tehlikeli gösterileri takip edebileceğimiz Timsah Çifliği turumuzu ve fillerle kaynaşabileceğimiz beraber gezebileceğimiz Fil Safarisi turumuzu geçekleştirebiliriz.

 

Pattaya Yeme-İçme Gece Hayatı

Birçok Uzak Doğu şehirlerinde olduğu gibi Pattaya’da da oldukça yaygın bir sokak yemeği kültürü bulunmaktadır.

Sokak yemeklerinin dışında Walking Street’e gelmeden deniz kenarında sırasıyla restoranlar bulunmaktadır. Özellikle deniz Kalamar karides ve Izgara balıkları oldukça bol ve Türkiye ile kıyaslandığında bir hayli ucuzdur. Bunların yanında değişik bir yöresel lezzet olan Mangoyla birlikte servis edilen Kho Neow pilavı da meşhurdur.

Pattaya’da yolculara tavsiye edeceğimiz meyveler arasında Ejder Meyvesi ve Rambutan gibi bölgeye has meyveler mevcuttur.

Walking Street şehrin gece hayatının merkezi niteliğindedir. Burada Gece kulüpleri oldukça yaygındır ve bir gece kulübünde şişe açtırmak Türkiye fiyatları düşünüldüğünde oldukça uyguna gelmektedir.

Burada rock, pop, hard, striptiz gibi her türlü eğlence mekanına girebilirsiniz. Şehirdeki en ucuz ulaşım seçeneklerinden biri olması nedeni ile şehre gelen turistler daha çok ulaşım için Tuk-Tuk’ları tercih etmektedir. Bu araçlar motosikletlerin gelişmiş versiyonları olması ile beraber, uzak doğu ülkelerinde kullanımı oldukça yaygındır.

 

Pattaya Gezi Notları

Pattaya’da özellikle Walking Street’e yakın otellerde kalmakta şehrin canlılığını ve eğlence havasını yaşamakta fayda olduğu kaanatindeyim. Taksi kullanımı yapılacaksa taksiciyle pazarlık yapılmalıdır. Gidilen mevsime bağlı olarak Muson yağmurları etkisinde kalınabileceği için özellikle gün içinde uzun saatler dışarıda kalınacaksa yağmurdan koruyacak bir kıyafet yanınıza alabilirsiniz.

 

Pattaya Turlarında Neden Wtatil.com ?

* İşinde uzman, severek yapan, Pattaya'u ve otelleri görmüş seyahat danışmanları sizlere hizmet verir.

* Wtatil.com internet üzerinden hizmet veren bir tur operatörüdür. Wtatil'de işler internet üzerinden hızlıca halledilir. Ekonomik Pattaya turlarımız, Tayland operasyon ekibimiz tarafından titizlikle hazırlanır.

* Rehberlerimiz bizler için önemlidir. Onlara iyi bakarız, onlardan da misafirlerimize iyi bakmasını, tek tek ilgilenmesini isteriz, bu yüzden Pattaya Turlarının en iyi rehberleri Wtatil.com bünyesindedir.

* Pattaya’ta bireysel seyahat etmek isteyen misafirlerimiz için dünya çapında 500.000’den fazla otel Wtatil.com’da! Pattaya Otellerine hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.

* Wtatil.com'da herşey sistemlidir. Satın aldığınız Pattaya turunuzun tüm detayları, turunuz hareket etmeden 48 saat önce sizlere iletilir.

* Pattaya Turlarında kullanacağımız araçlar daha tur satışa sunulmadan önce Pattaya ekibimiz tarafından belirlenir, bu yaklaşık tur hareket tarihinden 6 ay öncesidir. Bu sebeple sürpriz yaşamazsınız.

*  Pattaya Turlarında kullandığımız oteller ekibimiz tarafından titizlikle seçilir, misafirlerimizden önce, en az 1 gece, ekibimizden birisi mutlaka o otelde kalmıştır.

 

Pattaya Otelleri yada Pattaya Turları En Uygun Fiyatlarla Wtatil.com’da! Hemen İnceleyin!

Call Center