Rusya Turu Moskova - St Petersburg Thy ile 6 gece 7 Gün Extra Turlar Dahil Moskova - İstanbul

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
6 Gece 7 Gün

Rusya Turu
Moskova - St. Petersburg
Ekstra Turlar Dahil

1.Gün

İstanbul – Moskova

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Thy kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla uçuştan 3 saat önce buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi TK413 ile saat 07:45’de  moskova’ya hareket. Saat 10:30’da Varışımızın ardından şehir turu. Moskova şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, Lenin’in Mozolesi, GUM Alışveriş Merkezi, St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu bulunmaktadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün

Moskova

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek  Moskova Metrosu & Novodevici Mezarlığı & Arbat Caddesi turuna katılabilirler. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur: Moskova Metrosu &Arbat & Nazım Hikmet'in Mezarı Turu 60 Euro Kişi Başı **Fiyata Dahildir**

Turumuz hemen hemen tüm Dünya’nın en güzel dekore edilmiş metrosu olarak kabul ettiği Moskova Metrosunu gezmek ile başlıyor. Her gün milyonlarca kişinin taşındığı bu sanat harikası metro 1931 yılında inşa edilmeye başlanmış olup, günümüze kadar uzanmıştır. Daha sonrasında Novodevici Mezarlığına geçiyoruz. Öncelikle panoramik olarak göreceğimiz Novodevici Manastırı 1524 yılında kurulmuştur. Zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü yer olmuş. 1812 yılında Napolyon’un emriyle yıkılmak istenmişse de rahibeler bu karara engel olmayı başarmışlar. 1922’de tamamen boşaltılan ve kaderine terk edilen manastır 1994 yılındaki restorasyon sonrası tekrar kapılarını açmış. Kompleks içerisindeki Novodevici Manastırı’nın yanı sıra Nazım Hikmet’in ve eşi Veronica’nın da mezarlığı, Anton Çehov ve Gogol’un mezarlıkları da burada bulunmaktadır. Tarih dolu turumuzun ardından Moskova’nın en işlek caddesi olan Arbat Caddesine geçiyoruz. Bugün Moskova’nın ve Rusya’nın en ünlü sokağı, tarihi 1493 e kadar uzanan, adını Slav dillerinde “tepe” anlamındaki “gorbat” kelimesinden, bir başka söyleme göre de “şehir civarı”, “varoş” anlamına gelen Arapça “Rabad”dan alan “Arbat Sokağı”nda dolaşarak tarihini yaşayacak ve sokak üzerindeki adım başı isimsiz ressamların sanat çalışmalarını izleyeceğiz.

3.Gün

Moskova

Sabah kahvaltımızın ardından Serbest Zaman. Geceleme Otelimizde

4.Gün

Moskova – St Petersburg ( Sapsan Hızlı Tren seferi ile)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve tren istasyonuna transfer oluyoruz. Hızlı tren ile yapacağımız yaklaşık 5 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası  karşılanmanın ardından  özel aracımızla St.Petersburg panoramik şehir turuna başlıyoruz. Moskova’dan sonra Rusya’nın ikinci büyük kenti olan St. Petersburg, aynı zamanda çok önemli bir sanat ve bilim merkezidir. Sanayi konusunda da çok önemli bir yere sahip olan St.Petersburg, ismini yaşamın hemen her konusunda tarih sayfasına yazdırmıştır. Rus Çarı I. Petro tarafından 1703 yılında kurulan şehrin panoramik turunda göreceğimiz yerler arasında 4.5 km.lik uzunluğu ve şehrin kalbinin attığı Nevski Caddesi, Kanlı Katedral, Avrora Gemisi, Bakanlık Binaları, Kış Sarayı ve Saray Meydanı bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer . Geceleme otelimizde.

5.Gün

St Petersburg

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan HERMITAGE MUZESI Turumuz başlıyor. Tur bitiminde serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Ekstra Tur: Hermitage Müzesi Turu 60 Euro Kişi Başı **Fiyata Dahildir**

Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan ve Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya'nın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden HERMITAGE MUZESI, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na da girmiştir.

6.Gün

St Petersburg

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.

7.Gün

St Petersburg

Sabah Kahvaltısının ardından serbest zaman. Sayın misafirlerimizin saat 12:00 odalarını boşaltmaları ve bagajlarını gösterilen yere koymaları gerekmektedir. Dilediğinizce St.Petersburg'un tarihi ve turistik yerlerini gezebilir veya yerel mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz için extra olarak düzenlenecek olan PETERHOF Turu. Turumuzun ardından Puşkin kasabası turumuz başlıyor. Tur bitiminden sonra serbest zaman. Yaklaşık 22:00 sularında Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer.

 

Ekstra Tur: Peterhof Turu 70 Euro Kişi Başı **Fiyata Dahildir**

Bu turumuzda Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve metro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir.

 

Ekstra Tur: Puşkin Çar Kasabası Turu 50 Euro Kişi Başı **Fiyata Dahildir**

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Rus edebiyatının büyük şair ve yazarı Puşkin’in okulunun da bulunduğu kasaba, bünyesindeki saraylarla, parklarla ve çeşitli yapı kompleksleriyle övgü topluyor. On sekizinci yüzyılda çarın ailesi için inşa edilen bu alan, misafirlerini adeta bir Rus masalına davet ediyor. 

8.Gün

St Petersburg - İstanbul

Havalimanına varışımızın ardından Bilet ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Türk havayollarının TK404 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:45'de İstanbul'a hareket. Saat 05:10’da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Dahil Olan Hizmetler :

 • Türk Havayolları  ile İst- Moskova / Stpetersburg - İst Uçak bileti
 • Belirtilen otel kategorisinde 6 Gece Kahvaltı dahil konaklama
 • Moskova ve St Petersburg Şehir Turu
 • Moskova ve St Petersburg arası Tren bileti
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Programda Dahil olarak belirtilen Extra Turlar
   

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                       : 50.-TL
 • Rusya Vizesi                                             : 145.-Eur
 • Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)        : 15.-Eur
 • Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)       : 30.-Eur
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Şehir ve otel vergileri
 • Opsiyonel turlar
Call Center