Özel Dizaynlı Lüks Vito İle Balkan Üçgeni Turu (Max 4 Kişi Katılımlı) İstanbul - İstanbul

(MAX 4 KİŞİ KATILIMLI) 3 Gece Otel Konaklamalı Her Çarşamba Hareketli

Özel Dizaynlı Lüks Vito İle Balkan Üçgeni Turu (Max 4 Kişi Katılımlı)

1.Gün

İstanbul – Edirne

Anadolu yakasında oturan misafirlerimiz için saat 21:00, Avrupa yakasında oturan misafirlerimizin 21:30’da          kişiye özel araçlar ile adreslerinden alınmasının ardından turumuzu yapacağımız VIP minibüsümüz ile buluşma ve Tem otoyolundan Çorlu-Edirne istikametini takip ederek Kapıkule Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan`a giriş ve Sofya yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.Gün

Sofya-Üsküp

Sabah erken saatlerde Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv üzerinden geçerek Sofya`ya varıyor ve panaromik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı ve Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Üsküp`e hareket. Varışa istinaden Üsküp Panoramik Şehir Gezimiz başlıyor. Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Baş çarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.dan kalma St Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Ardından eşsiz güzelliğiyle bilinen Matka Kanyonu turumuz başlıyor. Bir Doğa harikası olan yaklaşık 5 bin hektarlık bir alanı kapsayan Treska ve Vardar nehirlerinin buluştuğu Matka Kanyonunda harika vakit geçirebilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize hareket ve geceleme Üsküp`te otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Sofya`da ekstra olarak alınacaktır.     
Öğle Yemeği : Rehberin belirleyeceği yol üzerinde dinlenme tesisinde alınacaktır.       
Para Birimleri : Bulgaristan - Leva , Makedonya - Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 62 Dinar )         
Rota : İstanbul- Sofya (550 km) , Sofya-Üsküp (245 km)   
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 795 km         
 

3.Gün

Üsküp – Tetova (Kalkandelen) - Ohrid

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında  Balkanların İncisi Ohrid’e hareket. Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen) ‘ da duruyor Alaca Camii ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası kısa süreli yolculuk ardından Ohrid’e varis. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Geceleme Ohrid’de Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Rehberin belirleyeceği dinlenme tesisinde ekstra serbest zaman.                        
Para Birimleri : Makedonya - Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 62 Dinar )           
Rota :Üsküp – Tetova- Ohrid  (177 km)      
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 177 km        

4.Gün

Ohrid – Selanik

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Selanik`e hareket ediyoruz. Kordon, beyazkule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli, Hamza bey camii, E.Venezelos - P. Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün evini ziyaret ederek tamamlanıyor. Geceleme Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.         
Öğle Yemeği : Selanik şehir merkezinde ekstra serbest zaman.                    
Para Birimleri : Yunanistan – Euro             
Rota : Ohrid – Selanik (290 km) Toplam Kat Edilecek Mesafe : 290 km

5.Gün

Selanik - Kavala - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Kavala`ya doğru hareket ediyoruz. Kavala panoromik şehir turumuzda Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Türkiye’ye dönüş yolculuğumuz başlıyor. İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç üzerinden İpsala sınır kapısına varış. Yunanistan Freeshop`unda alışveriş imkanı ve Türk sınırına geçiş, Keşan üzerinden Tekirdağ `da vereceğimiz köfte molasının ardından İstanbul`a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde görüşebilmek dileği ile...

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.                        
Akşam Yemeği : Tekirdağ - İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisi.        
Para Birimleri : Yunanistan – Euro             
Rota : Selanik- Kavala (153 km) - Kavala - İpsala Sınır kapısı (196 Km) , İpsala- İstanbul (255 km)      
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 604 km

Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks VIP Özel Dizaynlı Araçlar İle Ulaşım
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • 1 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Selanik olmak üzere toplam 4* Otellerde 3 Gece Konaklama
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Matka Kanyonu turu
 • Lokal Rehberlik ücretleri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları.

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Vize Ücreti

 

Call Center