Özel Dizaynlı Lüks Sprinter İle Kısa Balkan Turu (Max 8 Kişi Katılımlı) İstanbul - İstanbul

(MAX 8 KİŞİ KATILIMLI) 2 Gece Otel Konaklamalı Her Perşembe Hareketli

Özel Dizaynlı Lüks Sprinter İle Kısa Balkan Turu (Max 8 Kişi Katılımlı)

1.Gün

İstanbul – Edirne

Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı ( Ayrılıkçme Metro İspark Otoparkı ) saat 21:00'de buluşma ve hareketimizi takiben saat 21:30 Harbiye Askeri Müze Karşısı - 22:00 Merter Metro İstasyonu Yanı (İspark Otoparkı) , 22:30 Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi Önü ve 23:00 Silivri Kipa Avm önünden hareket ile Tem otoyolundan Çorlu-Edirne istikametini takip ederek Kapıkule Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan`a giriş ve Sofya yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.Gün

Sofya - Üsküp     

Sabah erken saatlerde Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv üzerinden geçerek Sofya`ya varıyor ve panaromik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı ve Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Üsküp`e hareket. Varışa istinaden Üsküp Panoramik Şehir Gezimiz başlıyor. Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Baş çarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.dan kalma St Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından eşsiz güzelliğiyle bilinen Matka Kanyonu gezimiz düzenlenecektir. Bir Doğa harikası olan yaklaşık 5 bin hektarlık bir alanı kapsayan Treska ve Vardar nehirlerinin buluştuğu Matka Kanyonunda harika vakit geçirebilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize hareket ve geceleme Üsküp`te otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Sofya`da ekstra olarak alınacaktır.     
Öğle Yemeği : Rehberin belirleyeceği yol üzerinde dinlenme tesisinde alınacaktır.       
Para Birimleri : Bulgaristan - Leva , Makedonya - Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 62 Dinar )         
Rota : İstanbul- Sofya (550 km) , Sofya-Üsküp (245 km)   
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 795 km         
 

3.Gün

Üsküp – Tetova (Kalkandelen) - Ohrid

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Balkanların İncisi Ohrid’e hareket. Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen) ‘ da duruyor Alaca Camii ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası kısa süreli yolculuk ardından Ohrid’e varis. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otelimize hareket. Konaklama Ohrid’deki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Rehberin belirleyeceği dinlenme tesisinde ekstra serbest zaman.                        
Para Birimleri : Makedonya - Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 62 Dinar )           
Rota :Üsküp – Tetova- Ohrid  (177 km)      
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 177 km        
 

4.Gün

Ohrid – Selanik – Kavala - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Selanik`e hareket ediyoruz. Kordon, beyaz kule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli, Hamza bey camii, E.Venezelos - P. Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün evini ziyaret ederek tamamlanıyor. Kısa bir molanın ardından Kavala, İskeçe, Gümülcine üzerinden İpsala sınır kapısına varış.  Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuk ile Sınıra varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ve İpsala sınır kapısından Türkiye’ye giriş. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından geç vakitlerde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.. Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek dileği ile..

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.         
Öğle Yemeği : Kavala şehir merkezinde ekstra serbest zaman.      
 Akşam Yemeği : Edirne - İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisi.           
Para Birimleri : Yunanistan – Euro             
Rota : Ohrid – Selanik (290 km) Selanik- Kavala (153 km) - Kavala - İpsala Sınır kapısı (196 Km) , İpsala- İstanbul (255 km)            
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 894 km

Dahil Olan Hizmetler

 • Özel Dizaynlı Lux TV’li VIP Araçlar İle Ulaşım
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • 1 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid olmak üzere toplam 4* Otellerde 2 Gece Konaklama
 • Üsküp, Ohrid, Tetova (Kalkandelen), Selanik, Sofya, Kavala Şehir Turları
 • Matka Kanyonu Turu
 •  Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları.

 

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Vize Ücreti
Call Center