Ohrid Turu / Her Cuma Hareket 1 Gece Ohrid - İstanbul Her Cuma Hareket

Ohrid Turu / Her Cuma Hareket 1 Gece

1.Gün

 İSTANBUL – KAVALA - OHRID

Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı ( Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı ) saat 19:00'de buluşma ve hareketimizi takiben saat 20:00 'de buluşma - 21:00 Merter Metro İstasyonu Yanı (İspark Otoparkı) , 22:00 Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi Önü ve 22:30 Silivri Kipa Avm önükatılacak misafirlerimizi de alıp Tekirdağ üzerinden İpsala sinir kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanması ardından Dedeağaç , Gümülcine ve İskece üzerinden Kavala üzerinden Ohrid yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.Gün

OHRID

Selanik üzerinden Ohrid’e varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Otobüsümüzden inerek, yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kent olan Ohrid'de günümüzde hala konserlerde ve festivallerde kullanılan Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma amfitiyatro, Osmanlı döneminden kalma Halveti Tekkesi, Safranbolu evlerini anımsatan eski yapılar ve Çınar Meydanı gibi yerler görülecektir. Şehir turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanda Ohrid İncisi ve diğer hediyelik eşyalardan alma şansına sahip olacaksınız.Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz eşsiz göl ve Ohrid manzarasını doyasıya tadabileceği Tekne turumuza katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz müzik ve yerel folklör eşliğinde Makedon ve balkan yemeklerini tadabileceği Makedon gecesi turumuza katılabilirler. Geceleme Ohrid’de otelimizde.. 

 

Extra Tur | Tekne turu  : 10 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 5 Euro

Extra Tur | Makedon Gecesi : 35 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 20 Euro

3.Gün

OHRID – SELANİK – İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından Yunanistan sınırına geçiş ve Selanik’e hareket. Varışa istinaden Şehir turumuz esnasında ilk durağımız şehrin merkezinde, bulunduğu caddeye ismini vermiş Selanik'te ki en önemli kiliselerden biri olan Aya Dimitros kilisesi olacaktır. Bu güzel yapının ardından Aya Dimitros ile aynı cadde üzerinde bulunan Ulu Önder Atatürk'ün Evi(Türkiye Cumhuriyeti Selanik Başkonsolosluğu) Sınır yoğunluğuna ve varış saatine bağlı olarak Panoramik olarak gerçekleştirilebilir. Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından yolculuğumuz devam ediyor. İskeçe ve Gümülcine üzerinden İpsala sınır kapısına varış, Tekirdağ’da vereceğimiz tekne molamızın ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki Wtatil organizasyonunda görüşmek dileği ile…

Dahil Olan Hizmetler

İstanbul- Ohrid - Selanik -İstanbul arası otobüs ile ulaşım hizmeti

Ohrid'de 1 gece oda kahvaltı konaklama

Panoramik Ohrid, Selanik şehir turları

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

 

Dahil Olmayan Hizmetler

Programda ekstra olduğu belirtilen turlar

Her türlü kişisel harcamalar

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Yurtdışı Çıkış Fonu (15 TL)

Seyahat Sağlık Sigortası 15 Euro ( 65 yaşa kadar )

Schengen Vize Hizmeti 120 Euro

Call Center