Kurban Bayramı Moldova Kişinev Turu THY ile Kişinev - İstanbul PASAPORTSUZ, KİMLİK İLE SEYAHAT İMKANI !!

Kurban Bayramı Moldova Kişinev Turu THY ile

1.Gün

İstanbul – Kişinev

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK269 uçuşu ile 07.50’de Kişinev’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09:20’de Kişinev’e varışımızda panoramik şehir turumuz başlıyor. Bu turumuzda; Büyük Stephen Anıtı ve Parkı, The Alley of classics Parkı, Pushkin Anıtı, Parlamento Binası, Eski Kilise, Ulusal Tarih müzesi,  Parlamento Binası, Bakanlıklar görülecek yerler arasında. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirleriz rehberimiz tarafından ekstra organize edilecek Kişinev İkonları Turuna (50 Euro) katılabilirler . Bu turumuzda Kişinev Botanik Bahçesi , Puşhkin Müzesi , Stefan cel Mare Central Park , Zafer Kemeri , Nativity Katedrali , Moldova Ulusal Tarih Müzesi  görülecek yerler arasındadır .  Tur sonrası serbest zaman ve otele trasfer.

2.Gün

Kişinev

Otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, rehberinizin ekstra düzenleyeceği Orhei Vechi – Cricova şarap mahzenleri turuna (70 Euro) katılabilirler . 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Trebujni ve Butuceni köylerinin yanında bulunan Orhei Vechi arkeolojik kentini gezmeye başlıyoruz. Kente bulunan antik kalıntılar ışığında günümüzden antik çağlara doğru görsel bir yolculuğa çıkıyoruz. Devlet tarafından da koruma olan Orhei Vechi ayni zamanda doğal , tarihi ve arkeolojik bir kent olarak tanınır. Raut nehrinin sularında hayat bulan şehir, asırlardır göçmen kavimlerinin ve değişik kültürlerin yaşam alanı olmuştur. En yüksek tepe noktasına varıldığında, Raut nehri bir geniş U çizerek her iki yönde de unutmaz fotoğraf karelerini size sunmaktadır. Öğle yemeği tipik bir köy evinde organize edilecektir. (Alacağımız öğlen yemeğinin ardından Cricova‘ ya hareket ediyoruz. Cricova dünyaca bir marka olmasında ki sır, labirent şeklindeki yer altı yolları ve çok kaliteli şaraplarına bağlıdır. Onlarca kilometre üzerinde ünlü şarap markalarına isim olmuş sokaklarda ( Cabarnet,Chardoney,Dions …) kamyon ve arabalar cirit atmaktadır. Ünlü Rus kozmonot Yuri Gagarin bu labirentlerden kurtulmak için 2 gün mahsur kalmıştır. Cricova mahzenlerinde çok önemli bir şarap koleksiyonu bulunmaktadır 1.3 milyon şarap şişesi barındırdığı tahmin edilmektedir. Çok eski ve paha biçilmez bir koleksiyona sahiptır. Gezimizin sonunda bu şaraplardan tatma imkanı bulacağımız bir Degustation programı (ekstra 70€) da sizi beklemektedir. Gezimizin ardından Kişinev’e varış ve serbest zaman , geceleme otelimizde.

3.Gün

Kişnev

Otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, rehberinizin ekstra düzenleyeceği Rose Valley (Valea Trandafirilor) Park  ve Kişinev Alışveriş Turuna katılabilirler (50 Euro). İlk durağımız Rose Valley Park , 9 hektarlık bu park alanında: 3 büyük göl ve çeşitli restoranlar bulunmaktadır. Aslında park alanı, eski Slav kabilelerinin yerleşim yerinde kurulmuştur.Günümüzdeki park alanı, 1950’lerde tamamlanmıştır. 1960’ların sonunda ise, yeni gelişmeler yaşanmıştır. Park alanı içinde, 1000 seyirci kapasiteli bir Açıkhava tiyatro salonu, içinde dönme dolapta bulunan bir eğlence parkı ve restoranlar bulunur. Öğlen yemeği için vereceğimiz serbest zamanın sonrasında Kişinev Souvenir Bazaar Şehrin ana Pazar yeridir. Burada; el yapımı objeler, resimler bulup satın alabilirsiniz. Unic Sovyet tarzı ürünlerin satıldığı bir alışveriş merkezidir. Turumuz sonrası otelimize transfer . Akşam dileyen misafirlerimiz ile rehberimizin ekstra organize edeceği Akşam Yemekli Moldova Ortaçağ Gecesi  (50 Euro) . Yerel Restaurant’ta alınacak Akşam yemeği eşliğinde geleneksel Moldava folklorik danslarını izleyebileceğimiz eğlence dolu bir akşam bizleri bekliyor . Geceleme otelimizde.

4.Gün

Kişinev – İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman . Buluşma sonrası havalimanına transfer . Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 21:35’te İstanbula hareket ediyoruz . Yerel saat ile 23:15’te varışımız ile turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

THY tarifeli seferi ile gidiş - dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Belirtilen kategori otellerinde 3 Gece konaklama

Şehir Vergileri

Havalimanı ve güvenlik vergileri

Sabah kahvaltıları

Programda belirtilen panoramik şehir turları

Zorunlu seyahat sigortası

 

Dahil Olmayan Hizmetler:

Programda ekstra olduğu belirtilen turlar

Her türlü kişisel harcamalar

Yurtdışı Çıkış Fonu (15 TL)

Seyahat Sağlık Sigortası (65 Yaşa Kadar 20€ 65 Yaş Üstü 40€)

Call Center