İspanya ve Güney Fransa 7 Gece 8 Gün Madrid - İstanbul Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile…

İspanya ve Güney Fransa 7 Gece 8 Gün

1.Gün

İSTANBUL – MADRİD

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde 07:00’ de hazır bulunarak tamamlayacağınız bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1099 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:40’da Madrid'e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14:20’de varışımızı takiben alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Madrid şehir turu için hareket ediyoruz. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Tur bitimi alışveriş ve kişisel ihtiyaçlarınız için serbest zaman ve sonrasında otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Madrid Gece Turuna (25 Euro) katılabilirler. Geceleme otelimizde. 

2.Gün

MADRİD – (TOLEDO) - VALENCIA

Kahvaltının ardından Valencia’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzeri dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Toledo turuna katılabilirler (50 Euro) M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo, şövalyeler şehri olarak bilinir. İber Yarımadası ‘nın en büyük nehri olan Tako şehrin içinden geçmektedir. Uzun süre İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dünya’nın en büyük Orta Çağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Don Kişot ’un yazarı Cervantes bu şehirde doğmuştur. San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Valencia ‘ya varıyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. İspanya’nın nüfus bakımından 3. büyük şehri olan ve ülkenin en büyük limanına sahip olan Valencia aynı zamanda, Katalan’ın Comunidad Valenciana Özerk Bölgesi’nin de başkentidir. Valencia adeta dünü ve bugünü buluşturan bir şehirdir. Böylelikle tarihi binalar hem de modern mimari eserler bir arda bulunmaktadır. Özellikle Old Town, bilinen adıyla Eski Şehir, bölümün de Valencia’nın tarihi birikimini ve yıllara meydan okuyan yüzünü görmek mümkündür. Aynı zamanda Valencia, baharı müjdeleyen Las Fallas ve 70 yıldır devam eden La Tomatina olarak bilinen Dometes festivaline ev sahipliği yapar. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15. Y.Y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Şehir turu sonrasında Valencia otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.

3.Gün

VALENCIA – CASTELLON - BARCELONA

Kahvaltının ardından Castellon bölgesinde yer alan Peniscola kasabası ve Barcelona ‘ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Castellon (Peniscola); Ana karaya dar bir sahil şeridi ile bağlanması sebebiyle "Deniz içindeki kasaba" olarak anılır. Dar sokakları ve dükkanları ile ünlü Peniscola ‘da gerçekleştireceğimiz panoramik tur esnasında başlıca görülecek yerler arasında deniz seviyesi üzerinde 64 metre yüksekliğe sahip 1294-1307 yıllarında tapınak şövalyeleri tarafından inşa edilen Peniscola Kalesi bulunmaktadır. Peniscola ‘da öğle yemeği için vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından Barcelona ‘ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Barcelona ‘ya varışımız ardından otelimiz transfer. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Barcelona Lokal Mahalleler Gece Turumuzu (35 Euro) gerçekleştiriyoruz. Gece turumuzda Barcelona Katedrali, gotik mahalle, Belediye Binası, Plaza Real ışıklar altında başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası geceleme otelimizde.

4.Gün

BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası ekstra düzenlenecek olan Barcelona Şaheserleri turuna (55 Euro) katılma imkanı. İlk durağımız UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Barcelona’nın yetiştirdiği ve Art Nouveau (Modernismo) sanat akımının dünyadaki en önemli öncülerinden kabul edilen ünlü Katalan mimar-tasarımcı Antoino Gaudi’nin yarattığı Park Güell. Park aynı zamanda ‘Viki Christina Barcelona’ filmine de sahne olan mekanlardan birisi. Ardından 1929 Barcelona Uluslararası Fuarı için inşaa edilen ve ziyaretçilerine tüm İspanya’ya ait 117 farklı ve eşsiz mimari yapı ile adeta mini bir İspanya turu sunan İspanyol Köyü yani Poble Espanyol. Köyde ayrıca şehrin en önemli cam sanatları, butik çikolata, şarap ve el işi deri atölyelerini de keşfetme şansımız olacak. Daha sonra şehrin arka sokaklarında kaybolma vakti! Turumuzun yürüyüş etabına geçiyoruz. Katalonya Meydanı’ndan başlayarak Barcelona Katedrali ve Katedral Meydanı, Barcelona’da bulunan ve İspanya’daki Girona ardından en iyi korunmuş Yahudi Mahallesi kabul edilen ‘El Call’, Saint Jaume Meydanı ve meydanın hemen yanı başında bulunan tarihi Roma şehri kalıntıları, Saint Neri Meydanı, Plaza Reial, şehrin hatta Avrupa’nın en eski pazarlarından birisi olan Mercat de la Boqueria ve son olarak Font de Canaletes çeşmesi turumuz esnasında yürüyerek keşfedeceğimiz yerler. Tur sonrasında otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra olarak düzenlenecek Flamenco turu (55 Euro). Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

5.Gün

BARCELONA - (GIRONA & FIGUERAS & DALI)  - NİMES

Kahvaltının ardından Nimes ‘e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Girona & Figueras & Dali Müzesi turuna (55 Euro) katılabilirler.Girona & Figueras & Dali Müzesi turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Girona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası Nimes yolculuğumuza devam ediyoruz. Nimes ‘e varışımız ile birlikte gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Palais de Justice, Arene de Nimes, Augustus Kapısı ve Nimes Antik Tapınağı, panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında Nimes bölgesindeki otelimize transfer dinlenmek üzere serbest zaman.

6.Gün

NİMES – CANNES – NİCE 

Kahvaltının ardından sırasıyla Cannes ve Nice yolculuklarımıza başlıyoruz. Cannes ‘a varışımız ardından şehir turumuzu düzenliyoruz. Fransız rivierasının en ünlü şehirlerinden Cannes lüks yaşamın doruk noktasıdır. Öncelerde bir balıkçı kasabası olan Cannes, günümüzde Avrupa’ nın en popüler destinasyonlarından biri haline gelmiştir. Her yıl mayıs ayında düzenlenen Cannes Film Festivali şehrin en önemli tanıtım ve turizm unsuru haline gelmiştir. Bu aylarda Cannes sokaklarında dünyaca ünlü yıldızları görebilirsiniz. Cannes şehri Cannes koyunda bulunmaktadır, turumuz esnasında Cannes sahili boyunca yürüme fırsatı bulacağız, Festivaller Sarayı, yat limanı göreceğimiz yerler arasındadır. Cannes turumuzun ardından Nice yolculuğumuza devam ediyoruz. Nice, sırtını Alpler'e yaslayan kent, kilometrelerce uzunluğundaki bir sahil şeridi, ağırbaşlı tarihi yapıları, epik mimarinin küçük saraylar ve sokaklara taşan neşesi ile kafelerle her mevsim keyfi yaşanabilecek bir yer. Varışımızda, yapacağımız kısa şehir gezisi ile deniz kenarında dolaşarak, çiçek pazarı, barok kiliseleri, renkli ve canlı pazarları ile şık cafeleri, otelleri, apartmanları ile ünlü Nice’in en güzel caddesi olan Promenade des Anglais’i göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

7.Gün

NİCE - (COTE D’AZUR GÜZELLERİ ve İTALYA)

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Cote d’Azur Güzelleri ve İtalya (St.Paul De Vence & Sanremo & Eze Köyü & Monaco & Monte Carlo ) turumuza katılabilirler (80 Euro). Turumuzda ilk durağımız St.Paul De Vence olacaktır. Muhteşem manzaralara nazır bir tepede yer alan ve tam bir orta çağ mimarisine sahip olan Sait Paul De Vence köyünün ortasında 1615 yılından kalma tarihi çeşme yer almaktadır. Çeşmeyi kendine merkez alarak birbirine bağlayan dar sokaklar üzerinde yer alan taş binalarda ünlü ressamların prodüksüyonlarının satıldığı resim galerileri, bölgeye has zeytin yağı, lavanta, sabun ve el işi dükkanları yer alıyor. Surların dışında ise şapeller, mezarlıklar, zeytinlikler, bağlar ve bahçelerin içine gizlenmiş villalar ile muhteşem vadi manzarası sizleri bekliyor. St.Paul turumuz sonrasında Ligurya Denizi sahilinde konumlanan İtalya ‘nın sahil kasabası Sanremo ‘ya varıyoruz. Zengin ve ünlü İtalyanlar ‘ın uğrak yeri olan Sanremo, şık giyimli insanları, pahalı evleri ve son model arabaları ile dikkat çekmekte. Sanremo aynı zamanda, 1920 yılında imzalanan Sevr Antlaşması ‘nın şartlarının konuşulduğu konferansa ev sahipliği ile tanınıyor. Osmanlı’nın son padişahı Vahdettin ‘in son 3 yılını geçirdiği şehirde gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında tarihi opera binası, Caorco Giacomo Matteo Caddesi, San Remo Casinosu ve Old Town bölgesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzda bir sonraki durağımız Eze Köyü olacaktır. Eze, 427 metrelik rakımı sebebi ile “Kartal Yuvası” olarak da adlandırılır. Şehrin en tepesine çıkmak için dar ve tarihi ara sokaklarından keyifli bir yürüyüş yapacağımız Eze Köyü, özellikle fotoğraf tutkunları için kaçırılmayacak bir deneyim sunuyor. Altın Keçi Şatosu, Eza Şatosu, Tanrıça İsis Heykeli’nin de yer aldığı tarihi kilise, butik dükkanlar ve sokaklar görülecek yerler arasındadır. Eze turumuz sonrasında Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek Monaco prensliğine varıyoruz, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Buradaki gezimizin ardından Nice otelimize dönüş ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

8.Gün

NİCE - MARSİLYA – İSTANBUL 

Sabah erken saatte otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Marsilya ‘ya hareket ediyoruz. Marsilya ‘ya varışımız ile birlikte gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, Antik Liman, belediye binası ve opera binası panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turu sonrasında havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1126 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:50’de İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19:55’de varış ver turumuzun sonu.

Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları ile Sabiha Gökçen HL (SAW) – Madrid (MAD) / Marsilya (MRS) – Sabiha Gökçen HL (SAW) uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

ve 4 yıldızlı otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,
Madrid – Valencia – Castellon – Nimes – Cannes - Nice - Marsilya

Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)

Türkçe rehberlik hizmetleri.

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )
İsteğe bağlı seyahat sigortası (15 Euro) 

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar, 

Yurt dışı çıkış vergisi, 15 TL

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro ) 

Call Center