Express Ukrayna Turu 5 Gece 6 Gün Kiev - Ankara

Türk Havayolları - Anadolu Jet Ortak Uçuşu ile
Ankara Hareketli

Express Ukrayna Turu

1.Gün

Ankara – Kiev ( Pazartesi) ( Salı )

Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları – Anadolu jet kontuarında pazartesi Akşamı saat 21:30’da Buluşma.(Turun Kalkışından Bir Gün Önce Buluşma.)

Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Anadolu Jet - Türk Havayollarının TK7868 numaralı tarifeli seferi ile Pazartesi’yi Salı Gününe bağlayan Gece saat 00:30’da  Kiev’e hareket. 02:30’da varışın ardından ülkeye giriş işlemleri ve sonrasında alanda bekleyen özel aracımızla otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Sabah kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Kiev Şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz sırasında Kiev'in kurucularının heykeli önünde fotoğraf molası veriyoruz. Turumuzun devamında tarihi Podil bölgesini gördükten sonra Mihailovski Meydanı'na hareket ediyoruz ve Mihayloiski Kilisesi, Knyagine Olga heykelini geziyoruz.  Daha sonra Ayasofya Meydanı, Altın Kapı, Merkez Opera ve Bale Binasını görerek turumuzu sonlandırıyoruz. Şehir Turumuzun ardından tüm misafirlerimiz ile birlikte Pechersk Lavra Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesi, 2. Dünya Savaşı Müzesi ve Anavatan heykeli Turumuza katılıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme Kiev’de ki otelimizde.

 

Ekstra Tur: Pechersk Lavra Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesi, 2. Dünya Savaşı Müzesi ve Anavatan Heykeli Turu 65 Euro (Kişi Başı) 

 

XI. yy’ın ortalarında kurulan manastır, 27 hektarlık alanı ile SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Üst ve alt kısım olmak üzere iki bölümlü bu manastırda 12’si yerin üzerinde taş yapı şeklinde, 6 tanesi ise yerin altındaki mağaralarda olmak üzere toplam 18 adet kilise bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış ve kutsal olarak kabul edilen azizlerin mezarlığı olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Ayrıca manastırın içinde başka bir eşi olmayan MIKRO MİNYATÜR MÜZESİ bulunmaktadır. 2. Dünya savaşı müzesi ise 2. Dünya Savaşı zaferi anısına yapılmış olan yapı açık ve kapalı iki bölümden oluşur. Açık bölümde Sovyet Ordusunun Afgan savaşında ve 2. Dünya Savaşında kullandığı savaş uçakları, tanklar, roketler sergilenmektedir. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz.

2.Gün

Kiev (Çarşamba)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Kiev Metrosu & Alışveriş Turu & Tekne turuna katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize transfer. Geceleme Kiev’de otelimizde.

 

Ekstra Tur: Kiev Metrosu & Alışveriş Turu Turu 50 Euro (Kişi Başı)

Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz.

3.Gün

Kiev – Lviv (Perşembe) 715К INTERCITY 06:50 – 13:45 Kyiv Pas – Lviv

Sabah otelde alınacak hazır kahvaltı paketlerimiz aldıktan sonra Kiev Tren istasyonuna Transfer oluyoruz. Sabah 06:00 Kiev’den hareket edecek olan Tren ile yaklaşık saat 11:de Lviv’e varışımızın ardından Lviv Şehir turumuz başlıyor. Lviv trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı, Antik kentin kalbi Rynok Meydanında dört köşe olan çeşmeler ve Town Hall’da 65 metre yükseklikte Liviv’in hoş manzarasının da görülebileceği ve 150 yıldır bulunan saat kulesi, Latin Gotik Katedral Barok Katedraller Bernardines, Cizvitler ve Dominicans, ünlü Golden Rose Sinagogu, muhteşem şehir surları görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

4.Gün

Lviv ( Cuma )

Sabah kahvaltısının ardından Tüm misafirlerimizle düzenlenecek Eczacılık Müzesi, Çikolata Fabrikası Satış Mağazası ve Arsenal (silah deposu) Turu’na katılıyoruz. Turumuzun ardından serbest zaman. Daha sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize dönüyoruz. Geceleme Otelimizde.

 

Ekstra Tur: Eczacılık Müzesi, El yapımı Çikolata Atölyesi ve  Satış Mağazası, Ermeni Katedrali ve Arsenal (Silah Müzesi) Turu 65 Euro (Kişi Başı)

 

Turumuzda yüzlerce yıl önce insanların hastalıklarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’nin ardından Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkûmların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek, ayrıca meşhur silahlıkları göreceğiz. Gezimiz Kars’ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesi’nin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesi’ni ziyaret ederek devam edecek. Muhteşem freskleri olan bu kiliseyi gezdikten sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve dört katlı satış merkezine giderek bir kahve molası vereceğiz. 

5.Gün

Lviv  (Cumartesi) 716Л INTERCITY 16:12 - 23:08  Lviv – Kyiv Pas

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ile otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Tüm grubumuz ile birlikte Şatolar Turumuz için hareket ediyoruz. Şatolar Turumuzun ardından Kiev havalimanına yolculuğumuzu gerçekleştirmek üzere Tren istasyonuna transferimiz gerçekleşiyor.

Ekstra Tur: Şatolar Turu 65 Euro (Kişi Başı)

Lviv şehrinin dışında kurulmuş birçok şato bulunmaktadır. Gezimiz sırasında da bunlardan 2 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız. Turumuzun ardından Tren istasyonuna transfer.

6.Gün

Kiev – Ankara ( Pazar )

Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Anadolu Jet - Türk Hava Yolları tarifeli seferi TK7869 ile saat 03:25’de Ankara’ya hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından Pazar sabahı saat 05:25’de Ankara Esenboğa Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Dahil Olan Hizmetler :

 • Türk Hava Yolları – Anadolu Jet ile Ankara- Kiev- Ankara Uçak bileti
 • Belirtilen otel kategorisinde 5 Gece Kahvaltı dahil konaklama
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
 • Kiev – Lviv -Kiev Arası gidiş dönüş Tren bileti
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Lokal Rehberlik Hizmetleri
 • Havalimanı Vergileri

 

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                  : 50.-TL
 • Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)   : 15.-Eur
 • Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)   : 30.-Eur
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Şehir ve otel vergileri
 • Opsiyonel turlar
 • Covid-19 Sigortası : 30 Euro (Ukrayna vatandaşları ve süresiz Ukrayna oturumu olan yolcular hariç tüm yolcuların Covid-19’u kapsayan bir sağlık sigorta poliçesi olmalıdır.)
 • İstanbul – Ankara – İstanbul İç hat bağlantı ücreti kişi başı 80 Eur
 • İzmir – Ankara – İzmir İç hat bağlantı ücreti kişi başı 80 Eur
Call Center