Büyük Ukrayna Turu + Kharkov (Yaz Dönemi) Kharkov - İstanbul

Pegasus Havayolları ile

Büyük Ukrayna Turu + Kharkov (Yaz Dönemi)

1.Gün

İstanbul - Kharkov

Siz değerli misafirlerimizle saat 13.30’da Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşuyoruz. Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile 16.30’da Kharkov’a uçuşumuz gerçekleşiyor. 18.30’da varışımızda bizleri karşılayan aracımızla akşam ışıklar altanda Kharkov şehir turumuz için hareket ediyoruz. Turumuz sonrasında Kharkov’da akşam yemeğimiz için serbest zaman Geceleme Kharkov’da otelimizde.

2.Gün

Kharkov- Poltava- Kiev

Sabah kahvaltımızın ardından Kiev’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Poltava panoramik turumuzu yapıyoruz. Kısa bir molanın ardından Kiev yolumuza devam ediyoruz. Varışımızda Kiev şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz esnasında; Kiev'in kurucularının heykeli önünde bir fotoğraf molası veriyoruz. Turumuzun devamında tarihi Podil bölgesini gördükten sonra Mihailovski Meydanı'na hareket ediyoruz ve Mihayloiski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli geziyoruz.  Daha sonra Ayasofya meydanı, Altın Kapı, Merkez Opera ve Bale Binasını görerek turumuzu sonlandırıyoruz. Kiev şehir turu sonrasında arzu eden misafirlerimiz Kiev Metrosu & Alışveriş Turu & Tekne Turu 50Euro (Kişi Başı)  turuna katılabilirler. Turumuz sonrasında otele transfer. Geceleme kiev Otelimizde

Ekstra Tur: Kiev Metrosu & Alışveriş Turu & Tekne Turu 50Euro (Kişi Başı)         

Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Ardından Rusya  ile Ukrayna topraklarının bir kısmını sulayan eşsiz  bir güzelliğe sahip olan Dinyeper nehrinde yapacağımız tekne turunun ardından otelimize transfer oluyoruz.

3.Gün

Kiev

Sabah kahvaltısı ardından Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Pechersk Lavra Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesi, 2. Dünya Savaşı Müzesi ve Anavatan heykeli gezisi Turuna katılıyoruz

Ekstra Tur: Pechersk Lavra Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesi, 2. Dünya Savaşı Müzesi ve Anavatan heykeli gezisi 50eur(Kişi Başı)

XI. yy’ın ortalarında kurulan manastır, 27 hektarlık alanı ile SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Üst ve alt kısım olmak üzere iki bölümlü bu manastırda 12’si yerin üzerinde taş yapı şeklinde 6 tanesi ise yerin altındaki mağaralarda olmak üzere toplam 18 adet kilise bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış ve kutsal olarak kabul edilen azizlerin mezarlığı olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Ayrıca manastırın içinde başka bir eşi olmayan MIKRO MİNYATÜR MÜZESİ bulunmaktadır.

2. Dünya Savaşı zaferi anısına yapılmış olan yapı açık ve kapalı iki bölümden oluşur. Açık bölümde Sovyet Ordusunun Afgan savaşında ve 2. Dunya Savaşında kullandığı savaş uçakları, tanklar, roketler sergilenmektedir.

4.Gün

Kiev - Uman - Odessa

Sabah kahvaltısının ardından Odessa’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız olan Uman şehrine uğruyoruz. Uman şehri Alman Nazilerin 1.000 Yahudi çocuğu katletmesi ve Uman katliamı olarak da bilinen bir şehirdir. Ayrıca kent Hasidik Yahudiler içinde özel önem taşıyan bir yerdir. Tarikatın önde gelen liderlerinden birisi olan Rabbi Nachman ( Breslov Nachman ) 1820 yılında burada ölmüştür. 1768 yılında 30.000’den fazla Polonyalı ve Yahudi’nin burada katledildiği bilinmektedir. Bu sebeple Hasidik tarikatı üyeleri burada hac görevlerini de yerine getirmektedirler. Her yıl 20.000’e yakın kişi mezarı ziyaret etmektedir. Tur sonrası Odessa’ya doğru devam ediyor ve varışımıza istinaden Odessa şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Bu turda, Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenlerinin yansıra, eşsiz mimari örneklerini göreceğiz. Turumuzun ardından, otelimize yerleşiyoruz. Dileyen konuklarımız, kentin araç trafiğine kapalı, cıvıl cıvıl sokaklarında renkli bir akşamın tadını çıkartabilirler. Geceleme otelimizde.

5.Gün

Odessa

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Odessa İkonları ve Puşkin Müzesi Turu (35 €)’na katılabilirler. Bu turumuzda Derybasivska Sokağı, Şehir Bahçeleri, Eski Sovyet coğrafyasında ki en büyük pazarlardan biri olarak kabul edilen Pryviz Pazarı,1823 yılında Puşkin’in yaşadığı apartmandan dönüştürülen müze; Puşkin müzesini (Giriş biletleri fiyata dahildir) ziyaret ettikten sonra Açık Hava Savaş müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrasında ekstra olarak düzenlenecek Katakomb Yeraltı Tünelleri Turu’na(45 Eur) katılabilirler Bu turumuzda şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odessa'nın İkinci Dünya Savaşı'nda Nazi Almanyası'nın işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. O dönemin orjinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz. Tur sonrası Odessa’ya dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Degustasyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turuna katılabilirler.(25 Euro) 1899 Yılında Odessa’da satın aldığı Konyak Fabrikasını günümüze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya’da Konyak ve Vodka kralı olarak bilinmektedir. Üretilen eşsiz konyakları tadabileceğimiz bu turda ayrıca konyak üretim tekniklerini, detaylarını ve üretim aşamalarını göreceğiz.

Ekstra Tur: Odessa İkonları ve Puşkin Müzesi Turu (35 €)

Ekstra Tur: Katakomb Yeraltı Tünelleri Turu’na(45 €)

Ekstra Tur: Degustasyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turuna (25€)

6.Gün

Odessa - Vinnitsa

Otelden çıkış işlemlerimizin ardından Vinnitsa’ya hareket. Ukrayna’nın refah seviyesi en yüksek, otomotiv parçaları üretimi ve elmas işleme atölyeleriyle tanınan Vinnitsa’ya varış ve panoramik şehir turumuzun ardından otelimize transfer.

7.Gün

Vinnitsa – Ternopil - Lviv

Sabah kahvaltımız ardından Lviv’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Ternopil şehrine uğruyor ve panoramik turumuzu yapıyoruz. Fotoğraf molası ardından Lviv’e hareket ediyoruz. Varışımızda Lviv şehir turumuz başlıyor. Lviv trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı, Antik kentin kalbi Rynok Meydanında dört köşe olan çeşmeler ve Town Hall’da 65 metre yükseklikte Liviv’in hoş manzarasının da görülebileceği ve 150 yıldır bulunan saat kulesi,Latin Gotik Katedral Barok Katedraller Bernardines, Cizvitler ve Dominicans, ünlü Golden Rose Sinagogu, muhteşem şehir surları görülecek yerler arasındadır. . Ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Eczacılık müzesi & Çikolata Fabrikası Satış Mağazası & Ünlü Ermeni Kilisesi  & Arsenal turuna katılabilirler (35 Eur). Yüzlerce yıl önce insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’ni, Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkumların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek ayrıca meşhur silahlıkları göreceğiz. Ardından Kars’ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesinin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesini ziyaret edeceğiz. Muhteşem freskleri ile bu kilise bizleri bekliyor. Daha sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve 4 katlı satış merkezinde kahve molası ve serbest zaman. Geceleme Lviv Otelimizde.

Ekstra Tur: Eczacılık müzesi & Çikolata Fabrikası Satış Mağazası & Ünlü Ermeni Kilisesi  & Arsenal turu (35 Eur)

8.Gün

Lviv – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle Şatolar Turu için hareket ediyoruz (60 Eur). Lviv şehrinin dışında kurulmuş birçok şato bulunmaktadır. Gezimiz sırasında da bunlardan 2 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız.Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Lviv Havalanına transferimiz gerçekleşiyor. Saat 19.30’da Pegasus Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçene uçuş. 21.35’de varışımızda turumuzun sonu.

Ekstra Tur: Şatolar Turu ( 60 Eur)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul (Sabiha Gökçen)- Kharkov/ Lviv – İstanbul(Sabiha Gökçen) parkurunda uçak biletleri.
1 gece Kharkov, 2 Gece Kiev, 2 Gece Odessa, 1 Gece Vinitsa, 1 Gece Lviv’de oda- kahvaltı konaklamalar.
Şehirler arası tüm transferler
Türkçe rehberlik
Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Alan vergileri
Belirtilen şehirlerde panoramik şehir turları

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
Öğle ve Akşam yemekleri
Belirtilen ekstra turlar
Seyahat Sigortası
Şehir ve Otel Vergileri (Gecelik 1 ile 2 euro arası)

Call Center