Belgrad Turu Yılbaşı Özel Türk Havayolları ile Belgrad - İstanbul Havalimanı

Yılbaşı Özel
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

Belgrad Turu Yılbaşı Özel Türk Havayolları ile
3 Gece 4 Gün

1.Gün

İstanbul – Belgrad

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla uçuşumuzdan 3 saat önce yapılacak Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1081 nolu tarifeli seferi ile saat 08:20’da Belgrad’a hareket. 08:00’de varışın ardından ülkeye giriş işlemleri ve sonrasında Alanda bekleyen rehberimizle buluşma, ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad şehir turumuz başlıyor. Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Burada rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Serbest zamanın ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sırp gecesi turumuza katılabilirler. Daha sonrasında ise Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde doyasıya eğlenebilirler. Geceleme Belgrad’da otelimizde.


Sırp Gecesi Turu &  Yemekli : 45 Euro

Bu turumuzda Yöresel müzik ve yöresel danslar eşliğinde eğlenceli bir gece geçireceğiz

2.Gün

Belgrad

Sabah alınacak kahvaltının ardından serbest zaman Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Tekne turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Sava ve  Tuna Nehirleri Tekne Gezisi : 25 Euro

Bu turumuzda Sava ve Tuna nehirleri üzerinde özel teknemiz ile gezecek, Belgrad’ın güzel yüzünü birde sular üzerinden görme fırsatı elde edebileceksiniz.

3.Gün

Belgrad

Sabah alınacak kahvaltının ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra tam günlük öğle yemekli Karlofça-Novi Sad-Fashion Park Outlet Center turuna katılabilirler. Daha sonrasında ise Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde doyasıya eğlenebilirler. Geceleme otelimizde.

 

Extra Novi Sad - Karlofça - Fashion Park Turu : 70 Euro Kişi Başı

 

Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret edeceğiz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuştur. Sremski Karlovci, 1922'ye kadar Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun bitiminde dünya markalarını ucuza bulabileceğimiz ve indirimli alışveriş yapabileceğimiz Fashion Park Outlet Center'a uğruyoruz. Burada verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer.

4.Gün

Belgrad – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirttiği saatte Belgrad Havalimanı’na gitmek üzere yola çıkacağız Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayolları TK1084 sefer sayılı uçuşla 20:10’da İstanbul’a hareket. 23:55’de varışımıza istinaden turumuzun sonu.

Dahil Olan Hizmetler :

 • Türk Havayolları Seferi İle İstanbul – Belgrad / Belgrad – İstanbul arası ekonomik sınıf uçak bileti
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seçilen otel kategorisinde 3 Gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • Belgrad Şehir Turu
 • Havalimanı – Otel / Otel – Havalimanı arası transfer
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası (Zorunlu Sigorta)
   

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde alınan ekstralar
 • Tüm kişisel harcamalar 
 • Ekstra turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri 
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • PCR testleri
Call Center