Almanya - Fransa - İsviçre Turu Anadolu Jet ile Tüm Turlar Dahil Stuttgart - İstanbul

Anadolu Jet Tarifeli Seferi ile
4 Gece 5 Gün
Tüm Turlar Dahil !

Almanya - Fransa - İsviçre Turu
Stuttgart Gidiş - Zürih Dönüş

1.Gün

ISTANBUL – STUTTGART-BADEN BADEN- STRASBURG

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Anadolu Jet Havayolları kontuarı önünde saat 08:00’de buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Anadolu Jet TK 7750 sefer sayılı uçuşu ile 11.05’de Stuttgart’a hareket. Yerel saat 12:10’ta Stuttgart’a varış ve alanda bizleri bekleyen aracımız ile şehir turumuz başlıyor. Varışımızı istinaden yapacağımız şehir turunda; Saray Meydanı (Schlossplatz) ve Kral Caddesi (Konigstrasse) göreceğimiz yerler arasındadır. Stuttgart’tan ayrılıp bir başka Alman şehri Baden Baden’a doğru hareket ediyoruz. Romalılardan kalma hamam kalıntılarını, günümüzde faaliyette olan iki meşhur termal hamamı Friedrichsbad ve Caracalla-Therme’yi, şehrin ilk kilisesi olması nedeniyle en önemli yapılarından biri olan Stiftskirche’yi, Eski ve Yeni Kale’yi, ayrıca Dostoyevski’nin Kumarbaz romanına konu olan Kurhaus Casino’yu göreceğiz. Şehrin tadını çıkartacağımız serbest zamanın ardından Strasburg’a doğru yola çıkacağız. Konaklama Strasburg’da otelimizde olacaktır.

2.Gün

STRASBURG– COLMAR – BASEL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Strasburg şehir turumuza başlıyoruz. Fransız Milli marşı “La Marseillaise”in yazıldığı yer olmasıyla tarihi bir öneme sahip olan Strasburg, Alsace Kültürüyle Fransız mimarisinin harmanlandığı bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. 1874 yılına kadar dünyanın en yüksek yapısı olma ünvanına sahip Notre-Dame de Strasburg Katedrali, Rohan Sarayı, Kleber Meydanı ve geleneksel Alsace Evleriyle süslenmiş Petit France bölgesini geziyoruz. Turumuzun ardından Colmar’a hareket ediyoruz. Colmar turumuz sırasında karnaval havasındaki sokaklarını turlarken üzerinde dev leylek yuvalarının bulunduğu Aziz Martin Katedrali’ni, Rue Marchand’ı (Tüccar Sokağı) ve “Küçük Venedik” anlamına gelen “Petite Venise“ bölgesini geziyoruz. Turumuzun ardından son durağımız İsviçre’nin Basel şehrine doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Basel turuna başlıyoruz. Ünlü Rönesans yazarı Hollandalı Erasmus’un mezarının bulunduğu Basel Manastırı, şehrin en güzel binalarından Hotel Les Trois Roi, şehrin ana meydanı ve pazar yeri Marktplatz, Hükümet Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından konaklama Basel’de otelimizde olacaktır.

3.Gün

BASEL-MONTRÖ-LOZAN-CENEVRE

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından, Leman Gölü kıyısında ziyaret edeceğimiz ilk şehir olan Montrö’ye hareket ediyoruz. İlk durağımız bütün ihtişamı ile Chillon Şatosu olacak. Şato’dan ayrıldıktan sonra Zanzibarlı sanatçı Freddie Mercury’nin heykelini ziyaret ediyoruz. Lozan’a sadece 15 dakika uzaklıkta yer alan Vevey’de “İsviçre Rivierası İncileri”nden biri karşımıza çıkacak. Vevey’de palmiye ağaçlarının ve tropikal çiçeklerin inci gibi dizilişine sahip uzun yürüyüş alanlarıyla ünlü Leman Gölü’nün karşı tarafındaki Fransız Alpleri’nin güzel manzaraları eşliğinde yürüyüş yapacağız. Burada, bölgenin ünlü sakinlerinden biri olan Charlie Chaplin’in heykeli bizi karşılayacak. Vevey’den ayrıldıktan sonra Lozan görüşmelerinin yapıldığı Beau-Rivage Sarayı ilk durağımız. Leman Gölü kenarındaki bu güzel binanın önünde kısa bir fotoğraf molasının ardından şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir turumuz sırasında Lozan Katedrali, Saint-Maire Şatosu (Château de Saint-Maire), Palud Meydanı (Place de la Palud), Escaliers Du Marche ve Quartier Du Flon’u geziyoruz. Serbest zamanımızın ardından Cenevre’ye doğru hareket ediyoruz. Cenevre şehir turumuz sırasında Jardin Anglais (İngiliz Bahçesi), Saint-Pierre Katedrali ve Mont Blanc Köprüsünü görüyoruz. Konaklama Cenevre’de otelimizde olacaktır.

4.Gün

CENEVRE-BERN-REN ŞELALESİ-ZÜRİH

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından İsviçre’nin başkenti Bern’e doğru hareket ediyoruz. Bern’e vardığımızda bizleri, 1513 yılında açılan Ayı Parkı karşılıyor. Ağaçlara tırmanan, suya giren, oyun oynayan ayıların fotoğraflarını çektikten sonra eski şehri gezmeye başlıyoruz. Yürüyüşümüz boyunca yaşanılan önemli olayların bir çeşit tasviri olan heykellerle süslenmiş çeşmeler bize eşlik ediyor. Bu çeşmelerden biri de “Çocuk Yiyici” veya “Kindlifresser” adıyla bilinen çeşme olacak. Bern Katedrali, Bundeshaus (Parlamento Binası), şehrin simge saat kulesi Zytglogge ve Albert Einstein’ın evini gördükten sonra Ren Şelalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Avrupa’nın en büyük şelalesi etrafında, büyüleyici su sesi eşliğinde, yaptığımız kısa yürüyüşümüzün ardından tekrar otobüsümüzde toplanıyoruz ve Zürih’e doğru yola çıkıyoruz. Şehir turumuz sırasında, Grossmünster, Fraumünster Kiliselerini ve Avrupa’nın en büyük saat kulesi olan St. Peterskirche kilisesini gördükten sonra şehrin alışveriş merkezi kabul edilen Bahnhofstrasse’yi turluyoruz. Konaklama Zurih’te otelimizde olacaktır.

5.Gün

ZÜRİH-İSTANBUL

Sabah kahvaltısın ardından odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Anadolu Jet Havayollarının TK 7879 sefer sayılı uçuşu ile 13:35’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18:25’de varışımızın ardından turumuzun sonu.

PAKET FIYATINA DAHIL OLAN HIZMETLER

 • Anadolu Jet Havayolları ile İstanbul – Stuttgart // Zürih - İstanbul arası uçak bileti,
 • Havalimanı Vergileri,
 • Alan – otel – alan transferleri,
 • 3*/4* Otellerde 4 Gece – 5 Gün oda – kahvaltı konaklama,
 • Programda belirtilen tüm şehir turları ve şehirler arası transferler,
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

 

PAKET FIYATINA DAHIL OLMAYAN HIZMETLER

 • Yurtdışı çıkış harcı: (50 TL)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet,
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri (Tavsiye edilen kişi başı 5 Euro)
 • Şehir Vergileri (Günlük 3 Euro) – Direkt otel resepsiyonuna ödenir.
Call Center